Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторанот

pleasure

Ресторанот Задоволство од живеењето на уметноста. Продолжување и продолжување. Преку продолжување на облиците на таванот и просторите на подот и нивната конзистентна контурна изолација, што оди исправено овде или нејасна таму, како одраз на сила на дејствување што ги опфаќа врвовите и долините во животот. Додека слоевите со амбиентални текови и морфите се во акција, сликите на убавината се создаваат во вселената. Вселенската кабина е флуидна и транспарентна, додека ги одржува поделбите на различните оддели. Со генијално уредување на просторот, приватноста може да постои во средина.

Име на проектот : pleasure, Име на дизајнерите : Yu-Wen Chiu (Vita), Име на клиентот : Yuan King International Interior Design Co., Ltd.

pleasure Ресторанот

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.