Списание за дизајн
Списание за дизајн
Декор За Шишиња

Lithuanian vodka Gold. Black Edition

Декор За Шишиња Златно-сјајната „литванска вотка злато“. Црното издание “го наследи својот ексклузивен изглед од литванската народна уметност. Ромб и харингони, комбинирани од мали плоштади, се многу вообичаени модели во литванската народна уметност. Иако повикувањето на овие национални мотиви се здоби со посовремени форми - мистериозните размислувања во минатото беа претворени во модерна уметност. Предоминантните златни и црни бои го потенцираат исклучителниот процес на филтрирање на водка преку јаглен и златни филтри. Ова е она што го прави „литванскиот вотка злато“. Црното издание “толку нежно и кристално чисто.

Име на проектот : Lithuanian vodka Gold. Black Edition, Име на дизајнерите : Asta Kauspedaite, Име на клиентот : Stumbras.

Lithuanian vodka Gold. Black Edition Декор За Шишиња

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.