Списание за дизајн
Списание за дизајн
Декор За Шишиња

Lithuanian vodka Gold. Black Edition

Декор За Шишиња Златно-сјајната „литванска вотка злато“. Црното издание “го наследи својот ексклузивен изглед од литванската народна уметност. Ромб и харингони, комбинирани од мали плоштади, се многу вообичаени модели во литванската народна уметност. Иако повикувањето на овие национални мотиви се здоби со посовремени форми - мистериозните размислувања во минатото беа претворени во модерна уметност. Предоминантните златни и црни бои го потенцираат исклучителниот процес на филтрирање на водка преку јаглен и златни филтри. Ова е она што го прави „литванскиот вотка злато“. Црното издание “толку нежно и кристално чисто.

Име на проектот : Lithuanian vodka Gold. Black Edition, Име на дизајнерите : Asta Kauspedaite, Име на клиентот : Stumbras.

Lithuanian vodka Gold. Black Edition Декор За Шишиња

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.