Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табела, Трошка, Столбната Плоча

Trifold

Табела, Трошка, Столбната Плоча Обликот на Trifold е информиран со комбинација на триаголни површини и уникатна низа за склопување. Има минималистички, но комплексен и скулпторски дизајн, од секој агол на гледање открива уникатен состав. Дизајнот може да се прилагоди според различни цели без да се наруши неговиот структурен интегритет. Трифолд е изложба на методи за дигитална измислица и употреба на нови технологии на производство, како што е роботиката. Процесот на производство е развиен во соработка со компанија за производство на роботи, специјализирана за преклопување метали со роботи со 6 оски.

Име на проектот : Trifold, Име на дизајнерите : Max Hauser, Име на клиентот : .

Trifold Табела, Трошка, Столбната Плоча

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.