Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кампања За Свесност И Рекламирање

O3JECT

Кампања За Свесност И Рекламирање Бидејќи приватниот простор ќе стане вреден ресурс во иднина, зголемената потреба за дефинирање и дизајнирање на оваа просторија е прашање од важност во денешно време. O3JECT е посветена на производство и рекламирање на простор кој е докажан од славина како естетски привлечен потсетник за непозната иднина. Рачна изработена, затворена и спроводлива коцка, изградена според принципот на Фарадејскиот кафез, ја отелотворува иконичната материјализација на навидум утописка просторија, рекламирана преку сеопфатен дизајн на кампањата.

Име на проектот : O3JECT, Име на дизајнерите : Matthias Schneck, Име на клиентот : O3JECT.

O3JECT Кампања За Свесност И Рекламирање

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.