Списание за дизајн
Списание за дизајн
Агенција За Недвижнини

The Ribbon

Агенција За Недвижнини Како што се „Танц на лента“, со отворена просторна скала, целокупниот простор е бел, искористете го концептот за објавување на мебел, обликувајте врска што се поврзува со просторот, најсебена е врската помеѓу wallидот и кабинетот, интегрирајте биро со таванот и земјата, разбијте дел со неправилна геометрија намерно, не само што покријте прекумерна количина на дефекти на зракот, туку и го прикажете модерниот вистински концепт, покажувајќи апстрактна идеја за лента во форма на крива преку рефлексија на светлина.

Име на проектот : The Ribbon, Име на дизајнерите : Kris Lin, Име на клиентот : JIANG SU ZHI HAO Real Estate Development Company Limited.

The Ribbon Агенција За Недвижнини

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.