Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешен Дизајн

Wild Life

Внатрешен Дизајн Дизајнот е сè за креативноста, а креативноста е за сите Изненадувања! Кога дивиот живот го исполнува модернизмот и спаѓа совршено во хармонија, тоа е кога се создаваат изненадувања! Дизајнерот комбинираше модерна едноставност со етнички авантури за уникатен простор. Таа користела неутрална палета на бои од бела, беж и сива боја за wallsидови и мебел, со додавање на акценти во боја во wallидната уметност и тела за осветлување. За да даде изјава по влезот, дизајнерот воведе собна летачка кожа од крави, како и висечки стаклени топчиња, исполнети со вештачки растенија за живописен свеж изглед. Уживајте во дивиот живот!

Име на проектот : Wild Life, Име на дизајнерите : Shosha Kamal, Име на клиентот : Shosha Kamal Designs.

Wild Life Внатрешен Дизајн

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.