Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешен Дизајн

Wild Life

Внатрешен Дизајн Дизајнот е сè за креативноста, а креативноста е за сите Изненадувања! Кога дивиот живот го исполнува модернизмот и спаѓа совршено во хармонија, тоа е кога се создаваат изненадувања! Дизајнерот комбинираше модерна едноставност со етнички авантури за уникатен простор. Таа користела неутрална палета на бои од бела, беж и сива боја за wallsидови и мебел, со додавање на акценти во боја во wallидната уметност и тела за осветлување. За да даде изјава по влезот, дизајнерот воведе собна летачка кожа од крави, како и висечки стаклени топчиња, исполнети со вештачки растенија за живописен свеж изглед. Уживајте во дивиот живот!

Име на проектот : Wild Life, Име на дизајнерите : Shosha Kamal, Име на клиентот : Shosha Kamal Designs.

Wild Life Внатрешен Дизајн

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.