Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешен Дизајн

Wild Life

Внатрешен Дизајн Дизајнот е сè за креативноста, а креативноста е за сите Изненадувања! Кога дивиот живот го исполнува модернизмот и спаѓа совршено во хармонија, тоа е кога се создаваат изненадувања! Дизајнерот комбинираше модерна едноставност со етнички авантури за уникатен простор. Таа користела неутрална палета на бои од бела, беж и сива боја за wallsидови и мебел, со додавање на акценти во боја во wallидната уметност и тела за осветлување. За да даде изјава по влезот, дизајнерот воведе собна летачка кожа од крави, како и висечки стаклени топчиња, исполнети со вештачки растенија за живописен свеж изглед. Уживајте во дивиот живот!

Име на проектот : Wild Life, Име на дизајнерите : Shosha Kamal, Име на клиентот : Shosha Kamal Designs.

Wild Life Внатрешен Дизајн

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.