Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Обвивка

Loop

Мултифункционална Обвивка Јамка е мултифункционална обвивка за вашата гардероба или за употреба во вашиот дом. Јамка е 240cmx180cm. Површината и структурата на текстилот Loop е 100% креирана со рака, користејќи техника за плетење на рацете, која датира многу векови. Текстилот за јамка е 93 индивидуално рачно изработени панели разделени заедно за да се направи целата. Јамка користи 100% премиум австралиско руно алпака. Alpaca е низок алерген и обезбедува и топлина и дишеност. Текстилот Loop има флексибилност во форма на форма и форма, додека неговите 93 панели обезбедуваат затегнување и силен изведувач. Јамката е направена од природни, обновливи и биоразградливи влакна

Име на проектот : Loop, Име на дизајнерите : Miranda Pereira, Име на клиентот : Daato.

Loop Мултифункционална Обвивка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.