Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Обвивка

Loop

Мултифункционална Обвивка Јамка е мултифункционална обвивка за вашата гардероба или за употреба во вашиот дом. Јамка е 240cmx180cm. Површината и структурата на текстилот Loop е 100% креирана со рака, користејќи техника за плетење на рацете, која датира многу векови. Текстилот за јамка е 93 индивидуално рачно изработени панели разделени заедно за да се направи целата. Јамка користи 100% премиум австралиско руно алпака. Alpaca е низок алерген и обезбедува и топлина и дишеност. Текстилот Loop има флексибилност во форма на форма и форма, додека неговите 93 панели обезбедуваат затегнување и силен изведувач. Јамката е направена од природни, обновливи и биоразградливи влакна

Име на проектот : Loop, Име на дизајнерите : Miranda Pereira, Име на клиентот : Daato.

Loop Мултифункционална Обвивка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.