Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Обвивка

Loop

Мултифункционална Обвивка Јамка е мултифункционална обвивка за вашата гардероба или за употреба во вашиот дом. Јамка е 240cmx180cm. Површината и структурата на текстилот Loop е 100% креирана со рака, користејќи техника за плетење на рацете, која датира многу векови. Текстилот за јамка е 93 индивидуално рачно изработени панели разделени заедно за да се направи целата. Јамка користи 100% премиум австралиско руно алпака. Alpaca е низок алерген и обезбедува и топлина и дишеност. Текстилот Loop има флексибилност во форма на форма и форма, додека неговите 93 панели обезбедуваат затегнување и силен изведувач. Јамката е направена од природни, обновливи и биоразградливи влакна

Име на проектот : Loop, Име на дизајнерите : Miranda Pereira, Име на клиентот : Daato.

Loop Мултифункционална Обвивка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.