Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уметноста

Gold and Spiderweb

Уметноста Пајакот веб и неговата природна естетика секогаш привлекуваа внимание. За жал, нејзината убавина не трае долго. Целта беше да се спаси оваа слава засекогаш и да се прикаже на најнеобичен начин, создавање и уметнички објект што не копира и не личи на нешто направено од човештвото порано. За да се постигне оваа цел, Андрејс Надеждинкис се соочи со многу тешкотии: како да го транспортира, складира и подоцна да се покријат со злато од 24 килограми.

Име на проектот : Gold and Spiderweb, Име на дизајнерите : Andrejs Nadezdinskis, Име на клиентот : Andrejs Nadezdinskis.

Gold and Spiderweb Уметноста

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.