Списание за дизајн
Списание за дизајн
Простор За Лоби

Liantan Shi

Простор За Лоби Нанесувајќи голема скулпторска форма за да го направите обликот на просторот и да создадете визуелен фокус Прво, направете голем заоблен таван со дрвена текстура на влезната висина и формирајте основа на дното на кривата. Потоа, од десната страна, колоната на вратилото е украсена во елипса, а површината е опкружена со три ливчиња од лотос. Во визуелното искуство, тоа е како „ледот на стартување“ што го носи целиот простор за лоби.

Име на проектот : Liantan Shi, Име на дизајнерите : Jack Chen Ya Chang and Angela Chen Shu, Име на клиентот : B.P.S design.

Liantan Shi Простор За Лоби

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.