Списание за дизајн
Списание за дизајн
Обетки

Van Gogh

Обетки Обетки инспирирани од бадемово дрво во Цвет, насликани од Ван Гог. Деликатноста на гранките се репродуцира со деликатни ланци од типот Картие кои, како гранките, се нишаат со ветрот. Различните нијанси на различните скапоцени камења, од скоро бело до поинтензивно розево, ги претставуваат нијансите на цвеќињата. Кластерот на цветни цвеќиња е претставен со различни пресеци. Направено со злато од 18 килограми, розови дијаманти, моорганити, розови сафири и розови турмалини. Полиран и текстуриран финиш. Екстремно лесен и со совршено вклопување. Ова е пристигнување на пролетта во форма на скапоцен камен.

Чанти

Qwerty Elemental

Чанти Исто како што еволуцијата на дизајнот на машините за пишување, ја покажува трансформацијата од високо сложена визуелна форма во чиста обложена, едноставна геометриска форма, Qwerty-elemental е олицетворение на сила, симетрија и едноставност. Конструктивните челични делови направени од разни занаетчии се карактеристична визуелна карактеристика на производот, што му дава на торбата архитектонски изглед. Основната особеност на торбата се две клучеви на машината за пишување, кои се изработени од самите дизајнер и составување.

Колекцијата На Женска Облека

Macaroni Club

Колекцијата На Женска Облека Колекцијата „Макарони клуб“ е инспирирана од макароните од средината на 18 век, поврзувајќи ги со денешните луѓе зависни од лого. Макарони беше термин за мажи кои ги надминаа обичните граници на модата во Лондон. Тие беа манија со лого од 18 век. Оваа колекција има за цел да ја покаже моќта на логото од минатото до денес и го создава клубот Макарони како бренд сам по себе. Деталите за дизајнот се инспирирани од костумите на Макарони во 1770 година, а сегашниот моден тренд со екстремни тома и должина.

Часовник

Argo

Часовник Argo by Gravithin е часовник чиј дизајн е инспириран од сексантот. Се одликува со врежано двојно бирање, достапно во две нијанси, длабоко сино и црно море, во чест на митските авантури на бродот „Арго“. Неговото срце чука благодарение на швајцарското движење со кварц Ронда 705, додека чашата со сафир и силниот челичен челик 316L обезбедуваат уште поголема отпорност. Исто така е отпорен на вода 5ATM. Часовникот е достапен во три различни бои (злато, сребро и црно), две сензори за бирање (длабоко сино и црно море) и шест модели на каиши, во два различни материјали.

Колекцијата На Женска Облека

Hybrid Beauty

Колекцијата На Женска Облека Дизајнот на колекцијата хибридна убавина е да се користи сложеноста како механизам за опстанок. Основаните слатки карактеристики се панделки, шупли и цвеќиња, а тие се ремедија со традиционални техники на миленичиња и измет. Ова ги рекреира старите техники на мода на модерниот хибрид, што е романтично, темно, но и вечно. Целиот процес на дизајнирање на хибридна убавина промовира одржливост за создавање на безвременски дизајни.

Прстен

Ohgi

Прстен Мимаја Дејл, дизајнерот на прстенот „Оги“ достави симболична порака со овој прстен. Нејзината инспирација на рингот потекнува од позитивните значења што ги имаат јапонските навивачи на виткање и колку се сакани во јапонската култура. За материјалот таа користи 18K жолто злато и сафир и тие изнесуваат луксузна аура. Згора на тоа, навивачот на виткање седи на рингот под агол кој дава уникатна убавина. Нејзиниот дизајн е единство меѓу Исток и Запад.