Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекцијата На Женска Облека

Macaroni Club

Колекцијата На Женска Облека Колекцијата „Макарони клуб“ е инспирирана од макароните од средината на 18 век, поврзувајќи ги со денешните луѓе зависни од лого. Макарони беше термин за мажи кои ги надминаа обичните граници на модата во Лондон. Тие беа манија со лого од 18 век. Оваа колекција има за цел да ја покаже моќта на логото од минатото до денес и го создава клубот Макарони како бренд сам по себе. Деталите за дизајнот се инспирирани од костумите на Макарони во 1770 година, а сегашниот моден тренд со екстремни тома и должина.

Часовник

Argo

Часовник Argo by Gravithin е часовник чиј дизајн е инспириран од сексантот. Се одликува со врежано двојно бирање, достапно во две нијанси, длабоко сино и црно море, во чест на митските авантури на бродот „Арго“. Неговото срце чука благодарение на швајцарското движење со кварц Ронда 705, додека чашата со сафир и силниот челичен челик 316L обезбедуваат уште поголема отпорност. Исто така е отпорен на вода 5ATM. Часовникот е достапен во три различни бои (злато, сребро и црно), две сензори за бирање (длабоко сино и црно море) и шест модели на каиши, во два различни материјали.

Колекцијата На Женска Облека

Hybrid Beauty

Колекцијата На Женска Облека Дизајнот на колекцијата хибридна убавина е да се користи сложеноста како механизам за опстанок. Основаните слатки карактеристики се панделки, шупли и цвеќиња, а тие се ремедија со традиционални техники на миленичиња и измет. Ова ги рекреира старите техники на мода на модерниот хибрид, што е романтично, темно, но и вечно. Целиот процес на дизајнирање на хибридна убавина промовира одржливост за создавање на безвременски дизајни.

Прстен

Ohgi

Прстен Мимаја Дејл, дизајнерот на прстенот „Оги“ достави симболична порака со овој прстен. Нејзината инспирација на рингот потекнува од позитивните значења што ги имаат јапонските навивачи на виткање и колку се сакани во јапонската култура. За материјалот таа користи 18K жолто злато и сафир и тие изнесуваат луксузна аура. Згора на тоа, навивачот на виткање седи на рингот под агол кој дава уникатна убавина. Нејзиниот дизајн е единство меѓу Исток и Запад.

Прстен

Gabo

Прстен Прстенот Габо беше дизајниран да ги охрабри луѓето да ја прегледаат разиграната страна на животот што обично се губи кога ќе пристигне зрелоста. Дизајнерот беше инспириран од сеќавањата кога го набудуваше нејзиниот син како игра со неговата шарена магија коцка. Корисникот може да игра со прстенот со вртење на двата независни модула. Со тоа, множествата во боја на скапоцени камења или позицијата на модулите може да се совпаднат или да не се совпаѓаат. Покрај разиграниот аспект, корисникот има избор да носи различен прстен секој ден.

Прстен

Dancing Pearls

Прстен Бисерите што танцуваат меѓу морските бранови што рикаат, тој е резултат на инспирација од океанот и бисерите и е прстен со 3Д модели. Овој прстен е дизајниран со комбинација на златни и разнобојни бисери со посебна структура за да се спроведе движењето на бисерите помеѓу громогласните бранови на океанот. Дијаметарот на цевката е избран во добра големина, што го прави дизајнот доволно робустен за да може моделот да се произведува.