Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уметноста

Metamorphosis

Уметноста Веб-страницата е во индустрискиот регион Киихин во предградието на Токио. Чистење на чад постојано од оџаци на тешки индустриски фабрики може да прикаже негативна слика како што се загадувањето и материјализам. Како и да е, фотографиите се фокусираат на различните аспекти на фабриките кои ја прикажуваат нејзината функционална убавина. Во текот на денот, цевките и структурите создаваат геометриски обрасци со линии и текстури и скалата на исушените објекти создава воздух на достоинство. Ноќе, објектите се менуваат во мистериозна космичка тврдина што на научните филмови во 80-тите години.

Изложбен Постер

Optics and Chromatics

Изложбен Постер Насловот Оптика и хроматика се однесува на дебатата помеѓу Гете и tonутн за природата на боите. Оваа дебата е претставена со судирот на двете композиции во форма на букви: едната е пресметана, геометриска, со остри контури, а другата се потпира на импресионистичката игра на шарени сенки. Во 2014 година овој дизајн служеше како корица за Пантоне Плус Серија Уметнички покрити.

Забавата

Free Estonian

Забавата Во ова уникатно уметничко дело, Олга Рааг користеше естонски весници од годината кога автомобилот беше првично произведен во 1973 година. Theолтите весници во Националната библиотека беа фотографирани, исчистени, прилагодени и уредувани за да бидат користени на проектот. Конечниот резултат беше отпечатен на специјален материјал користен на автомобили, кој трае 12 години, а за аплицирање беа потребни 24 часа. Слободното естонски е автомобил кој привлекува внимание, опкружувајќи ги луѓето со позитивна енергија и носталгични, емоционални детски чувства. Поканува iosубопитност и ангажман од сите.

Амбалажата За Сув Чај

SARISTI

Амбалажата За Сув Чај Дизајнот е цилиндричен контејнер со живописни бои. Иновативна и осветлувачка употреба на бои и форми создава хармоничен дизајн кој ги рефлектира билните инфузии на SARISTI. Она што го разликува нашиот дизајн е нашата способност да дадеме модерен пресврт на амбалажата за сув чај. Theивотните користени во пакувањето претставуваат емоции и услови што луѓето често ги доживуваат. На пример, птиците Фламинго претставуваат loveубов, мечката Панда претставува релаксација.

Амбалажа Од Маслиново Масло

Ionia

Амбалажа Од Маслиново Масло Бидејќи античките Грци ја сликаа и дизајнираа секоја амфора (контејнер) со маслиново масло одделно, тие одлучија да го сторат тоа денес! Тие ја оживеаја и применија оваа древна уметност и традиција, во современо модерно производство каде што секое и секое од 2000-те произведени шишиња имаат различни дезени. Секое шише е дизајнирано индивидуално. Тоа е единствен линеарен дизајн, инспириран од антички грчки обрасци со модерен шмек што го слави гроздоберото наследство од маслиново масло. Не е маѓепсан круг; тоа е права креативна линија во развој. Секоја производна линија создава 2000 различни дизајни.

Брендирање

1869 Principe Real

Брендирање 1869 година Принсипе Реал е Ноќевање со појадок сместен во најмодерното место во Лисабон - Принсипе Реал. Мадона само купи куќа во оваа населба. Овој B&B се наоѓа во стара палата од 1869 година, чувајќи го стариот шарм измешан со современи ентериери, давајќи му луксузен изглед и чувство. Ова брендирање беше потребно да ги вметне овие вредности во своето лого и апликации за брендови за да ја рефлектира филозофијата на ова уникатно сместување. Резултира со лого што мешавина од класичен фонт, потсетувајќи ги старите броеви на вратите, со модерна типографија и детали за стилизирана икона за кревети во L of Real.