Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дизајн

AEcht Nuernberger Kellerbier

Дизајн Во средновековно време, локалните пиварници им дозволувале на пивото да старее во над 600 години подруми подредени карпи под замокот Нирнберг. Почитувајќи ја оваа историја, пакувањето на „АЕхт Нурнбергер Келербиер“ носи автентичен изглед во минатото. Етикетата за пиво покажува рачен цртеж на замокот кој седи на карпи и дрвено буре во подрумот, врамени со фонтови од типот на гроздобер. Етикетата за запечатување со трговската марка на компанијата "Свети Маврициус" и круната плута во боја на бакар ја пренесува занаетчиството и довербата.

Брендирање На Салони За Убавина

Silk Royalty

Брендирање На Салони За Убавина Целта на процесот на брендирање е да го смести брендот во категоријата висока класа со поглед и чувство на прилагодување кон глобалните трендови за шминка и нега на кожата. Елегантен по својот ентериер и екстериер, нудејќи им на клиентите луксузен бегство да се повлечат за да се грижат за себе оставајќи ги обновените. Успешното комуницирање на искуството со потрошувачите беше вметнато во процесот на дизајнирање. Затоа, салонот Алхарир е развиен, изразувајќи женственост, визуелни елементи, раскошни бои и текстури со внимание на фините детали за да додадете поголема самодоверба и удобност.

Столот За Пораки

Kepler 186f

Столот За Пораки Структурната основа на столчето Кеплер-186ф е решетка, лемење од челична жица на која елементите врежани од даб се прицврстени со помош на месинг ракави. Различни опции за употреба на арматура се комбинираат во хармонија со резба во дрво и елементи на накит. Овој уметнички предмет претставува експеримент во кој се комбинираат различни естетски принципи. Може да се опише како „варварски или нов барок“ во кој се комбинираат грубата и извонредната форма. Како резултат на импровизација, Кеплер стана повеќеслоен, обвиен со подтекстови и нови детали.

Пакување

KRYSTAL Nature’s Alkaline Water

Пакување Водата КРИСТАЛ ја олицетворува суштината на луксузот и здравјето во шише. Одликувајќи се со алкална pH вредност од 8 до 8,8 и уникатен минерален состав, КРИСТАЛ водата доаѓа во иконски квадратно транспарентно шише призма, кое наликува на пенлив кристал и не прави компромис за квалитетот и чистотата. Логото на марката КРИСТАЛ е суптилно прикажано на шишето, истакнувајќи дополнителен допир на луксузното искуство. Покрај визуелното влијание на шишето, квадратниот облик ПЕТ и стаклените шишиња се рециклираат, оптимизирајќи го просторот и материјалите за пакување, со што се спушта целокупниот отпад од јаглерод.

Вотка

Kasatka

Вотка „КАСАТКА“ беше развиена како премија вотка. Дизајнот е минималистички, како во форма на шише, така и во бои. Едноставно цилиндрично шише и ограничен опсег на бои (бела, нијанси на сива, црна) ја нагласуваат кристалната чистота на производот и елеганцијата и стилот на минималистички графички пристап.

Оптичката Инсталација

Opx2

Оптичката Инсталација Opx2 е оптичка инсталација која истражува симбиотска врска помеѓу природата и технологијата. Врска каде обрасците, повторувањето и ритамот ги опишуваат и природните формации и работењето на компјутерските процеси. Инсталациите што се привлекуваат на геометријата, моментот на непроирноста и / или густината се слични на феноменот на возење со пченка или е објаснето во технологија додека разгледувате бинарен код. Opx2 гради комплексна геометрија и ја предизвикува перцепцијата на обемот и просторот.